Diskusní téma:

Datum: 19.09.2011

Vložil: pete

Titulek: Re: krytí termínů VM vs RS ?

jen technický postřeh a dotaz. Oba dva jako pořadatelé máte uvedený stejný termín závodů 15.10. Není to tak trochu blbost ? Mysílm že je to škoda pro všechny,(jezdce i pořadatele). S takovou nebude asi valná účast ani na jednom závodě, Co vy na to ? Nesálo by to za zvážení a změnu termínu na jindy ?

Datum: 19.09.2011

Vložil: Petr Bujáček

Titulek: Re: Re: krytí termínů VM vs RS ?

Není cílem RS se trefovat do jedněch termínů. Na termín 15.10. jsme na stránkách RS upozornili už 4.9. v diskuzi, a dále v článku na ewrc.cz dne 13.9.2011

Datum: 19.09.2011

Vložil: Michal P.

Titulek: rakce na VM vs. RS

Tak nevím co už by měl člověk říci na tyto debaty kolem VM a RS. Je smutné co se kolem nekonaného závodu stalo pro mě osobne je trochu s podivem že až prakticky a teď fakta:
- myslim do středy nebo čtvrtka se nic nedělo a vše bylo s pořádáním OK
- pak najednou došlo k zrušení VM
- následně se dočítám že hlavního pořadatele RS někdo kontaktoval aby zajistil a zastřešil akci která se konala ve stejný den jako se měl konat závod VM.
Tedy že by hlavni pořadatel RS nevěděl že ve stejný termín se koná závod VM a jestě k tomu i ve stejné lokalitě?
- je jasné že s největší pravděpodobností rozhodly finanční prostředky a je jedno jestli se vše dohodlo až ve čtvrtek večer to jednání muselo probíhat už minimálně od toho úterka či středy
Tak že co si mám teď myslet? Jak mám teď brát tuto větu "Není cílem RS se trefovat do jedněch termínů." pravděpodobně se jedná až o termíny po sobotě 17.9.
A pak to podstatné co už asi dle mě bude zvažovat každy kdo si chce zazávodit nebo alespoň tak předpokládám.
A to se jedná o sportovní stránku věci. Já jsem zprvu k závodům VM neměl moc velkou důvěru ale už po prvním závodě jsem byl překvapen přístupem kluků z VM. Mohu říci že jsem se s takovým přistupem dlouho nesetkal snad jen v uplně prvních závodech RS (nultý ročník).
Tady je vidět rozdíl mezi přistupem VM a RS. Já nebudu nikomu stranit jen říkám to co si myslím a co je snad naprosto zřetelně vidět. Klukům z VM nelze upřít snahu a obětavost a ta nese své ovoce. A myslím že když to takto potáhnou nadále ponese i nadále. Opravdu snaha vše do detailu promyslet a zorganizovat pánové fakt paráda. Dále mě těší i to že účastníci závodu VM jako by byli úplně jiní než za dob RS. Jedná se například o seznamovací jízdy. Samozřejmě můžeme to přičítat větším zkušenostem jezdců a nebo i jejich větší odpovědnosti při najíždění v běžném provozu ale toto za RS nebylo moc pravidlem. Budiš pochvala pro všechny jezdce VM. No a teď snad už jen posladní detail a to jsou finance.
Ono každý závod není zadarmo ať už ze strany startovného nebo ze strany přípravy techniky ale když to vše propočítám výsledek je naprosto zřejmý.
Startovné 700,- Kč za 4x3,5Km + 1trénink je asi velký rozdíl oproti 700,- Kč za 3x1,5Km + 1trenink. Po přepočítání mi to vychází:
VM - včetně tréninku 40,- Kč/Km.
RS - včetně tréninku 116,6 Kč/Km
Tak že mě to vychází že za částku na Km co se jede v RS se dle mě nejezdí ani v MČR ale zůstaňme u amatérů tak že na závod např. Volného poháru je cena startovného cca 4950,- kilometráž kolem 74km RZ tedy na 1km je to 66,9 Kč samozřejmě někdo namítne že ještě je potřeba připočíst cenu pojištění ale i tak je cena stále menší než cena z 1km v RS. Tato úvaha není jakýmkoliv haněním RS ale mě jako účastníka zajímá kolik dostanu za za své peníze kvality tedy v tomto případě kilometráže. Celkově tedy mám pocit že u mě převažují plusy u VM. Tedy jen tak dál kluci a věří že není daleko doba kdy můžeme třeba očekávat i RZ s větší délkou než jen 3,5 Km i za cenu samozřejmě většího startovného, ale to je myslím všem jasné že aby bylo více muziky musí přijít i větší finanční pokrytí.
Jinak RS také proč ne, ale už to není alespoň pro mě tak samozřejmé jako dříve.
Prostě máme na výběr a to je myslím dobře.
Poslední věta. VM za mě 1*.

Datum: 19.09.2011

Vložil: Blažek

Titulek: Re: rakce na VM vs. RS

Osobně si myslím, že srovnánín cen není moc objektivní, protože RS pořádá závod ve měwtě a to jsou náklady trošku jinde než na letišti jako VM. Pro srovnání třeba vzít závod na Ořechově kde se jel jak RS tak VM a pokud vím tak startovné bylo stejné. Takže srovnávejme srovnatelné prosím.

Datum: 19.09.2011

Vložil: Michal P.

Titulek: Re: Re: rakce na VM vs. RS

srovnávam srovnatelne Hvozdná startovné minulý rok RS myslim 800,- a 1,8 Km a to se jely jen 2 ostré jízdy nyní Hvozdná VM 800,- a 3,6Km a 4 ostré jízdy. VM trať neukutečněné Biskupice 700,- Kč 3,5Km RS Biskupice 1,6 - 1,8Km už nevím přesně cena 800,- Kc. tak že srovnávám srovnatelné.

Datum: 20.09.2011

Vložil: pete

Titulek: Re: Re: Re: rakce na VM vs. RS

No osobně nevím s tím srovnáváním cen. Nikomu nechci stranit ale, mám dojem že podstatnou část v penězích hraje odpovídající zajištění, které podstatně hýbe s cenou za startovný. A přes můj subjektivní názor si myslím ze třeba takový zabezpečení na závodech RS bylo určitě na vyšší úrovni, tím myslím, že třeba ta sanita s doktorem nebo profi záchranářem a rescue systém stojí asi víc než,zajištění samotné zdravotní přepravy (sanity) jen s řidičem a místní SDH dobráci (hasiči), apod. Ono je to všechno sranda do doby než se stane (nedej bože)nějakej větší malér při závodech a pak se teprve ukáže jestli to mělo smysl, apod. Tím samozřejmě nechci v žádným případě říkat, že VM není dobrý, to určitě ne. Jak již bylo řečeno kluci se snaží a závody jsou dobrý. Jen když už je zde ta debata ohledně kalkulací cen, tak by se to mělo probrat ze všech stran a objektivně. Nelíbí se mě, že najednou je zde řada lidí co kategoricky říkaj fuj RS nebo VM, to si myslím že to není fér. To´t můj názor.

Datum: 20.09.2011

Vložil: Stanislav Malaník

Titulek: Re: Re: Re: Re: rakce na VM vs. RS

Jen tady musím doplnit že na VM Racing Cup závodech je vždy Sanita řidič+doktor. Hasičáky jsou v každém úseku kde je pořadatel s vysílačkou a vlajkou- kteří jsou zaškolení... +hasičáky start a cíl samozřejme+ sorbent. Jen objasňuji situaci. A můj názor: Track Rescue mít jedno auto na stanovišti s hasičákama? Ano beru když vzplane auto do 200m tak tam stihnou dojet, ale jinak z vlastní zkušenosti je to otázka tak 30vteřin když auto začne hořet...

Datum: 23.09.2011

Vložil: Mira Konvalinka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: rakce na VM vs. RS

Mi o tom povídej. Ani nevíš jak jsem byl rád, když jsem hořící dojel do cíle a vy jste okamžitě zasáhli hasičákem. Mockrát díky. Myslím, než by se informace o hořícím aute dostala k Track Rescue (i kdyby byli jen 200m daleko), tak škoda na autě by byla mnohem větší.

Datum: 23.09.2011

Vložil: Stanislav Malaník

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakce na VM vs. RS

Tak hlavní je že jsi to s Ondrou opravili a dojeli :-)

Datum: 20.09.2011

Vložil: Racochejl

Titulek: Re: Re: Re: rakce na VM vs. RS

Musím se zastat pořadatelu RallySlalomu protože nám vždy všem až na pár vyjímek garantují osobního předjezdce a to pujčovné přece neni take zadarmo !!!!! :-)

<< 70 | 71 | 72 | 73 | 74 >>

Přidat nový příspěvek